babe vak

Baby Vac Bebek Burun Aspiratörü

  • 10504048
  • TÜKENDİ
69,00
Baby Vac Bebek Burun Aspiratörü

Burun akıntısı sebebiyle, burun tıkanıklığı bebeklerde ve küçük yaştaki çocuklarda en önemli problemlerdendir. Bebeklerin ve küçük yaştaki çocukların burun kanalları yetişkin insanlara oranla daha dardır. Genellikle yeni doğmuş bebekler yalnızca burunlarından nefes alabildikleri için burun kanallarının açık olması mühimdir.
Bebeği emzirme esnasında, meme bebeğin ağzındayken yalnızca burnundan nefes alması gerekir. Doğal olarak bebeğin burun kanallarının tıkanık olması bebeklerde beslenme, uyku sorunları ve huzursuzlanma gibi problemlerin başlangıç sebebi olmaktadır.
Burun kanalları tıkanık bebekler iyi beslenemezler ve rahat solunum yapamadıkları için uyku sırasında sıkça uyanırlar ayrıca derin uyku uyuyamadıkları için eksik dinlenirler. Bu duruma bağlı olarak daha fazla huzursuzlanırlar ve iştah sorunları başlar. İleri dereceli burun tıkanıklıkları uyku sırasında apne sorunu, yani nefes alışverişinin kesilmesi bile söz konusu olabilir.
Burun, vücut için bir nevi klima sistemi görevi yamaktadır solunan havayı ısıtır, filtreler, nemlendirir ve akciğerlere yollar. Ağız yoluyla nefes alındığında akciğerlere ısınmamış, filtrelenmemiş ve nemlenmemiş hava gider. Bu nedenle burnu tıkanmış çocuklar ve bebeklerde boğazında ve alt solunum yollarlında enfeksiyon daha sıkça görülür. ASYE yani Alt solunum yolu enfeksiyonu hastalıkları da orta kulak iltihabı gibi rahatsızlıklara yol açabilmektedir.
Bütün bu nedenlerden ötürü yeni doğanların, bebeklerin ve küçük çocukların burun kanallarının tıkalı olmaması ve rahat nefes almaları oldukça mühimdir.
Yeni doğanlar ve bebekler, sümkürme hareketini yapamazlar. Sümküremedikleri için burunda toplanan akıntıyı dışarı atamaları kendi çabalarıyla mümkün değildir. Sümkürme hareketini ancak 3 yaş civarında örenilebilir.

Küçük çocuklarda burun akıntıları temizlenmesi için kullanılan bez mendil kağıt mendil ve bunun gibi tahriş edici malzemeler bir çok cilt rahatsızlıklarına kapı açmaktadır.

Baby-vac aspiratör nedir?

Küçük çocukların, bebeklerin ve yeni doğanların burunlarını tahriş etmeden ve canlarını yakmadan burun kanallarını temizlemek ve açmak için en iyi yöntem Baby vac burun aspiratörü dür.
Baby vac burun aspiratörü, bebeklerin ve küçük çocukları burun akıntılarından kurtarmak burun kanallarını açmak üzere özel olarak tasarlanmış, elektrikli süpürge yardımıyla çalışan, kolay kullanımlı ve pratik bir medikal bir üründür.
Bir ucu elektrikli süpürgeye takılan cihazın diğer ucu çocuğun burun deliğine doğru yaklaştırılır. Baby vac içindeki çok özel filtre sayesinde süpürgenin emiş gücünü ideal seviyeye düşürür. Baby vac sağladığı hafif vakum gücüyle burun içindeki akıntıları kolaylıkla çekerek burun kanallarını temizler.
Baby vac, özel bağlantı noktalarıyla, elektrik süpürgesinin güçlü çekim gücünü filtreleyerek sadece burun içindeki akıntıları çekebilecek kadar düşük bir düzeye getirir. Kullanılan çocuğa ya da bebeğe kesinlikle hiçbir zarar vermeden işlevini yerine getirir. Burun kanallarındaki akıntıları yalnızca birkaç saniye içinde temizleyerek bebeğinizin sağlıklı ve huzurlu olmasını sağlar.
Baby-Vac kullanımı kolay, pratik bir medikal üründür. Uygulama esnasında bebek kesinlikle acı veya rahatsızlık hissetmez, bebeğe herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur. 0-6 yaş grubu için idealdir.
Baby vac bağımsız kurumlar tarafından klinik testlerden geçmiştir ve üretim aşamasında CE kalite standartlarına uyulmuştur.

Baby-Vac burun aspiratörü kullanımı nasıldır?

Aletin kurulumu;
1. Cihazın tahliye kısmını yani A kısmını toplama haznesine yani B haznesine yerleştirin.
2. Elektrikli süpürgenizin metal borusunu söküp aletin süpürge adaptörünü hortumun ucuna takın.
3. Elektirikli süpürgenizi açtıktan sonra alet kullanılmaya hazır durumdadır.
Aletin kullanımı;
Bebek ya da çocuk oturur pozisyondayken Çocuk bu cihaza alışıncaya kadar kucağınızda oturtmanız daha kolay olacaktır.
Aletin tahliye kısmı dışarıdan hava almayacak biçimde bebeğin ya da çocuğun burun deliklerinden birine yerleştirin, aletin emdiği atıkları toplama haznesinde görünceye kadar bekleyin. Aynı işlemi diğer burnun diğer deliğine de tekrarlayın. Alete atık gelmeyinceye kadar işleme devam ediniz. Temizleme sırasında tahliye kısmına bastırmadan, vida gibi çevirebilirsiniz.
Aletin sökümü;
Süpürgeyi aletten çıkarın, tahliye bölümünü ve toplama haznesini birbirinden ayırın.
Aleti kullanmadan önce ve sonra aparatın parçalarını sıcak suyla sabunlayarak yıkayıp, sıcak suyla durulayın. Temizleme sırasında deterjan gibi kimyasal maddeler kullanmayın.
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 69,00 69,00
3 23,00 69,00
6 12,63 75,80
9 8,66 77,97

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı